WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
5 miesięcy później...

W dniu 1 lutego 2019r.,  w miejscowości Włocławek na drodze krajowej nr 62, został zatrzymany do kontroli drogowej przez Inspektora Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy, pojazd samochodowy należący do polskiego przewoźnika z województwa podlaskiego.

W wyniku analizy okazanych do kontroli  wykresówek, kontrolujący Inspektor stwierdził, iż kierowca prawdopodobnie ingeruje w dane zapisane na okazanych wykresówkach. Po  dokonanych oględzinach instalacji elektrycznej stwierdzono,  iż do zamontowanego w  pojeździe tachografu podłączony jest tzw. wyłącznik  tachografu, za pomocą którego kierowca ingerował  w swoje dane aktywności zapisywane na wykresówkach. Nie  bez znaczenia w powyższej sprawie jest fakt, iż w/w pojazd był kontrolowany przez tego samego Inspektora w lipcu 2018 r. podczas kontroli której, również stwierdzono zamontowanie wyłącznika tachografu. W związku z powyższym kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec osoby zarządzającej transportem drogowym w przedsiębiorstwie wykonującym przewóz drogowy oraz przewoźnika wykonującego przewóz drogowy, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności