WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
6 przypadków ingerencji w zapisy tachografów

W dniu 19 października br., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili nocne działania ukierunkowane na wykrywanie niedozwolonych ingerencji w zapisy tachografów. Działania prowadzone były w godzinach 21.00-00.00 na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1 – Amber One.

Inspektorzy w trakcie prowadzonych czynności sprawdzających, ujawnili 6 przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców.
Przedmiotowe manipulacje w zapisy tachografów polegały na podłączeniu niedozwolonego urządzenia, jeździe na cudzej karcie kierowcy lub magnesie przyczepionym do czujnika ruchu.
Za stwierdzone naruszenia nałożono mandaty karne w stosownej wysokości oraz wszczęto postępowania administracyjne zagrożone sankcjami na łączną kwotę 39 tyś złotych.
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności