WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Betonowe szamba za ciężkie o 15 ton

W godzinach nocnych 29 kwietnia br., na Autostradzie A1 koło Włocławka, inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przedsiębiorca z woj. mazowieckiego wykonywał przewóz drogowy czterech szamb betonowych. Zespół pojazdów został skierowany na stanowisko pomiarów, gdzie  dokonano jego ważenia, w wyniku którego okazało się, że jego rzeczywista masa wynosi 55,55 ton i tym samym przekracza dopuszczalne 40 tony aż o ponad 15 ton. 
Umieszczony na pojeździe samochodowym największy betonowy zbiornik spowodował także przekroczenie dopuszczalnego nacisku jego podwójnej osi napędowej. Parametr ten wyniósł 24,45 tony, przy normie 19 ton. Przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi szczególnie negatywnie wpływają na trwałość nawierzchni dróg. Z tego też powodu oprócz nałożenia mandatu karnego na kierującego oraz wszczęcia postępowania administracyjnego o nałożenie kary pieniężnej na przedsiębiorcę, inspektorzy ITD nakazali także rozładowanie nadwyżki przewożonego ładunku powodującego nienormatywność środka transportu.
 
 

 
 

 

 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności