WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Bez badań technicznych z usterkami technicznymi

Kontrola polskiego przewoźnika miała miejsce w poniedziałek (08.03.br.), na drodze ekspresowej S10 wzdłuż obwodnicy Bydgoszczy.

Kierowca, pojazdem przewoźnika z naszego województwa, wykonywał krajowy transport drogowy materiałów budowlanych. Wstępna kontrola techniczna i przeprowadzone oględziny naczepy wykazały, iż na jednym z kół, tarcz hamulcowa posiada pęknięcia dyskwalifikujące ją z użytku. Dodatkowo, na jednej z opon naczepy ujawniono uszkodzenia bieżnika odsłaniające warstwy wewnętrzne ogumienia.
Ujawnione naruszenia zostały zakwalifikowane jako usterki niebezpieczne w przepisach regulujących kontrolę techniczną pojazdów na drodze.
Dalsze czynności kontrolne wykazały, iż zarówno ciągnik siodłowy jaki i naczepa, nie mają aktualnych badań technicznych. Pojazdy poruszały się po drogach publicznych bez ważnych okresowych badań potwierdzających ich zdatność do ruchu drogowego od listopada ubiegłego roku.
Wobec przewoźnika drogowego oraz zarządzającego przedsiębiorstwem zostało wszczęte postępowanie administracyjne a kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych usterek technicznych.
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności