WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Bez karty i wachlarzem naruszeń

W dniu 30 lipca br., w godzinach popołudniowych, inspektorzy z grudziądzkiego oddziału WITD w Bydgoszczy, zatrzymali do kontroli pojazd należący do ukraińskiego przewoźnika, którym transportowano konstrukcje metalowe na trasie Ukraina – Szwecja. W chwili zatrzymania do kontroli okazało się, że kierowca nie rejestruje na swojej karcie kierowcy rzeczywistego czasu prowadzenia pojazdu. Na podstawie danych znajdujących się w pamięci tachografu inspektorzy ustalili, że kierowca zafałszowuje faktyczny czas kierowania pojazdem od niemalże 3 godzin, w trakcie których pokonał dystans ponad 230km.
Dodatkowo okazało się, że w okresie kontrolnym kierowca kilkakrotnie rażąco naruszył przepisy dot. maksymalnych okresów prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw czy odpoczynków, i m.in. skrócił dzienny okres odpoczynku aż o niemalże 5 godzin czy przekroczył maksymalne 6 okresów 24 godzinnych, po których winien odebrać odpoczynek tygodniowy, o niemalże 10 godzin.
Za stwierdzone naruszenia kierującego ukarano stosownymi mandatami karnymi, natomiast w stosunku do przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone wielotysięczną karą pieniężną. 
 


 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności