WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Bez prawa jazdy prowadził 48-tonową ciężarówkę

 W dniu 8 maja br. w godzinach nocnych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym jadący w załodze 2-osobowej przedsiębiorcy z woj. mazowieckiego, prowadzący działalność gospodarczą w ramach spółki cywilnej, przewozili trzy szamba betonowe.  Z uwagi na uzasadnione przypuszczenie, że zestaw może być przeładowany inspektorzy ITD skierowali go na wagę. Urządzenie ważące wskazało masę zespołu pojazdów 48,4 tony, czyli o ponad 8 ton za dużo. Ponadto dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego przekroczony został o prawie 4 tony. Jeden z przedsiębiorców, który w momencie kontroli kierował tym zestawem, nie okazał kontrolującym inspektorom ITD swojego prawa jazdy. Na podstawie danych uzyskanych z Centralnej Ewidencji Kierowców danych inspektorzy ustalili, że nie posiada on wymaganych uprawnień do kierowania kategorii C+E, a jego uprawniania są wystarczające jedynie do prowadzenia pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz ciągników rolniczych.

Z tytułu nienormatywności środka transportu, a także w związku z brakiem wymaganych uprawnień do kierowania, zostały wszczęte postępowania administracyjne. Ponadto przewóz mógł być kontynuowany po częściowym rozładunku przewożonych szamb i tylko przez drugiego przedsiębiorcę posiadającego wymagane uprawnienia do kierowania.
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności