WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Bez uprawnień, za ciężki i w złym stanie technicznym

W dniu 30 września 2019 r. kujawsko – pomorscy inspektorzy transportu drogowego patrolując ulice powiatu bydgoskiego, zauważyli 3-osiowy samochód ciężarowy, który już na pierwszy rzut oka wydawał im się przeładowany. Podejrzenia inspektorów potwierdziły się już w chwilę później bowiem przeprowadzone ważenie pojazdu wykazało, że jego dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o 3,1t a dopuszczalny nacisk na podwójną oś napędową o 2,4t. To nie koniec jednak stwierdzonych nieprawidłowości. Przeprowadzona kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała fatalny stan tarcz hamulcowych zamontowanych na osi kierowanej. Zarówno z prawej, jak i z lewej strony tarcze posiadały liczne pęknięcia na całej szerokości ich powierzchni ciernej. Nie było więc mowy o jakiejkolwiek dalszej eksploatacji tego pojazdu bez uprzedniej jego naprawy. Na domiar złego okazało się, że uprawnienia kierującego w zakresie prawo jazdy kategorii „C” straciły swoją ważność w 2017 r. Kierujący był zatem zmuszony opuścić punkt kontrolny już jako pasażer.
Z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości, kierujący został ukarany stosownymi mandatami karnymi, natomiast w stosunku do kontrolowanego przedsiębiorcy jak i osoby zarządzającej jego przedsiębiorstwem zostaną wszczęte postępowania wyjaśniające.

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności