WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Bez zacisku i klocków hamulcowych....

W dniu 1 lipca br., inspektorzy pełniący służbę na drodze krajowej nr 10 - na obwodnicy Bydgoszczy, zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów prowadzony przez kierowcę, który był jednocześnie przedsiębiorcą.
W trakcie kontroli drogowej, przeprowadzając oględziny naczepy, ujawniono usterki techniczne dyskwalifikujące ją z ruchu drogowego.  Nalot korozji znajdujący sie na jednej z tarcz hamulcowych wzbudziły zainteresowanie kontrolującego. Dalsze czynności, bardzo szybko rozwiały wątpliwości inspektora.
Przedmiotowe koło nie mogło wykazywać jakichkolwiek sił hamowania, ponieważ przy w/w tarczy nie było zacisku i klocków hamulcowych. Z uwagi na usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym,  wobec przewoźnika wszczęto postępowanie z tytułu wykonywania przewozu drogowego pojazdem posiadającym  usterki układu hamulcowego zakwalifikowane jako niebezpieczne. Do czasu naprawy wydano zakaz dalszej jazdy. 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności