WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Bezpieczna droga na wakacje z Mobilną Stacją Kontroli


Działania prowadzone przez inspektorów z WITD w Bydgoszczy wspólnie z inspektorami Delegatury Północnej GITD pod hasłem „Bezpieczny autokar” ukierunkowane były na kontrolę czasu pracy i trzeźwości kierowców, ale przede wszystkim na ocenę stanu technicznego autokarów przewożących dzieci i młodzież na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Dlatego w działaniach inspektorów ITD wspomagała Mobilna Stacja Kontroli, dzięki której możliwa jest szczegółowa ocena układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, tj. hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia i jezdnego.
Podczas, kiedy inspektorzy ITD sprawdzali stan techniczny pojazdów, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy edukowali najmłodszych i promowali wśród nich bezpieczne zachowania podczas wakacji.
W sumie inspektorzy ITD skontrolowali 189 autokarów, z czego w  19 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne, a 3 pojazdy – z uwagi na stwierdzone usterki zagrażające bezpieczeństwu, tj. całkowity brak sił hamowania, znaczne luzy w elementach układu kierowniczego oraz naruszenia konstrukcji nośnej pojazdu – nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Dwa z wyżej opisywanych pojazdów zostały naprawione przez specjalistyczny serwis, natomiast trzeci z nich - z uwagi na zakres usterek - musiał odjechać z punktu kontroli z pomocą holownika.
Wykrycie tego rodzaju usterek możliwe było tylko dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności