WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Białoruski zestaw na SKP

W dniu 05.02 br., na drodze krajowej nr S10 w pobliżu Torunia inspektorzy transportu drogowego z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika z Białorusi. 
Już podczas wstępnej kontroli stanu technicznego, inspektor stwierdził brak elementów układu hamulcowego zarówno w samochodzie ciężarowym jak i w przyczepie. W celu szczegółowej kontroli stanu technicznego pojazd skierowano do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Podczas badania na urządzeniu rolkowym stwierdzono brak wymaganych sił hamowania na 3 osi w samochodzie ciężarowym, co wynikało z odłączonych przewodów pneumatycznych dostarczających medium do  siłowników hamulcowych. Kierowca przyznał się, iż zrobił to na ostatnim postoju na parkingu. Ponadto badanie układu hamulcowego przyczepy wykazało brak siły hamowania na lewym kole osi 1 i 2. Tutaj również stwierdzono odłączony przewód pneumatyczny od siłownika oraz brak części tarczy hamulcowej. 
W związku ze stwierdzonymi usterkami zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów, a na miejsce kontroli zjawił się mobilny serwis w celu naprawy pojazdów. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. 

  

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności