WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Brak hamulców w ukraińskim pojeździe

W wyniku organoleptycznej (wstępnej) kontroli stanu technicznego stwierdzono, że zachodzi podejrzenie, iż samochód ciężarowy marki VOLVO,  należący do ukraińskiego przewoźnika posiada usterkę zakwalifikowaną jako niebezpieczną.
W celu szczegółowej kontroli stanu technicznego pojazd skierowano do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Toruniu. W trakcie przeprowadzanego badania ujawniono, iż na 1 osi pojazdu ciężarowego  i na 3 osi naczepy, brak jest jakiejkolwiek siły hamowania.
Podczas badania hamulca roboczego, na osi kierowanej pojazdu ciężarowego wartość pomiaru z lewej strony, pomimo uruchomienia hamulca roboczego nie wykazywała wzrostu sił hamowania. Badanie naczepy ciężarowej na urządzeniu rolkowym wykazało analogiczną usterkę techniczną.
Finalnie zatrzymano dokumenty dopuszczające pojazd do ruchu, wszczęto postępowanie administracyjne,  a kierowcę ukarano stosownym mandatem karnym. Pojazdy będą mogły wrócić do ruchu po naprawie.

Kontrole techniczne wykonywane przez kujawsko-pomorskich inspektorów, we współpracy z stacjami kontroli pojazdów skutecznie eliminują pojazdy, które realnie zagrażają wszystkim uczestnikom dróg. 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności