WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Buraki cukrowe wagi ciężkiej...

W dniu 11 grudnia br., w okolicy Nakła nad Notecią inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli cztery pojazdy członowe przewożące buraki cukrowe do pobliskiej cukrowni. W związku z uzasadnionym przypuszczeniem, że pojazdy mogą być przeładowane, zostały skierowane na stanowisko wagowe w Trzeciewnicy, przy krajowej „dziesiątce”. Wykonane ważenia potwierdziły przypuszczenia inspektorów: dwa pojazdy zamiast przepisowych 40 ton ważyły prawie 50 ton, a trzeci ważył 44 tony.
Czwarty z zatrzymanych pojazdów wprawdzie nie był przeładowany, jednak jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia a zapisy tachografu wskazywały liczne naruszenia z zakresu czasu pracy kierowców zawodowych.
Z tytułu kierowania przeładowanym pojazdem oraz pojazdem w złym stanie technicznym na kierowców zostały nałożone mandaty karne. Ponadto z tytułu wykonywania przewozu drogowego pojazdami normatywnymi wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych.
Dodatkowo, przewozy zostały wstrzymane do czasu usunięcia wszystkich stwierdzonych w trakcie kontroli drogowych nieprawidłowości.
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności