WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Dwa kontenery, trzecia kontrola, ten sam przewoźnik

W dniu 12 maja br. na krajowej „10-tce” inspektorzy włocławskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli 8-siowy zespół pojazdów, którym przewoźnik drogowy z woj. pomorskiego wykonywał transport drogowy dwóch kontenerów 20-stopowych z ładunkiem słodu. Inspektorzy ITD, podejrzewając, że zestaw może być przeładowany, skierowali go na ważenie. I tutaj zaskoczenia nie było, bowiem wagi wskazały masę całkowitą zespołu pojazdów 58,5 ton, a więc o 18,5 ton za dużo. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że tak znacznie przeładowany pojazd należący do tego przewoźnika został zatrzymany do kontroli przez kujawsko-pomorską Inspekcję Transportu Drogowego po raz trzeci. Jak widać, przedsiębiorca nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzednich kontroli.
Z tytułu nienormatywności pojazdu kierujący został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Ponadto przewóz drogowy został wstrzymany do czasu przeładowania jednego kontenera na inny pojazd.


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności