WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Finał kontroli w serwisie naprawczym....

Podczas kontroli na podstawie analizy danych technicznych pobranych z tachografu oraz przy pomocy specjalistycznych urządzeń  (m.in. interfejsu OBD) stwierdzono, iż istnieje wysokie prawdopodobieństwo ingerencji w instalację cyfrowego urządzenia rejestrującego.
W związku z podejrzeniem manipulacji pojazd skierowano do serwisu tachografów, gdzie ujawniono niedozwoloną ingerencję w postaci dodatkowego, zmanipulowanego czujnika ruchu oraz urządzenia do jego uruchamiania w postaci pilota. Ponadto, przy pomocy testera diagnostycznego inspektorzy stwierdzili, iż kierowca używał niedozwolonego urządzenia wielokrotnie, również kilka dni przed kontrolą drogową. Dodatkowo, kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała pęknięcie tarczy hamulcowej znajdującej się na osi kierowanej ciągnika siodłowego. W związku z powyższym, wszczęto postępowania administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem. Pojazd mógł opuścić warsztat po naprawie tachografu i tarcz hamulcowych.
 

  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności