WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Gimbusy na Stacji Kontroli Pojazdów

 Podjęte kontrole były reakcją na sygnały zgłaszane dzień wcześniej przez rodziców, dotyczące fatalnego stanu technicznego autobusów. Przybyli przed rozpoczęciem zajęć inspektorzy, przeprowadzili wstępną kontrolę stanu technicznego pojazdów i w jej wyniku podjęli decyzję o skierowaniu autobusów na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.
Szczegółowa kontrola stanu technicznego pierwszego z autobusów, wykazała jedynie usterkę w postaci nadmiernych wycieków płynów eksploatacyjnych z okolicy silnika. Kierowcy nakazano więc zjazd do najbliższego warsztatu, w celu jej usunięcia. Kontrola drugiego z autobusów, potwierdziła natomiast zgłaszane przez rodziców obawy o bezpieczeństwo ich dzieci. Tu bowiem ujawniono poważne usterki, w wyniku których autobusu nie dopuszczono do dalszej jazdy. Były to:
- nadmierna różnica sił hamowania na osi kierowanej (różnica wyniosła 42% przy dopuszczalnych 30%),
- nadmierny luz na drążku kierowniczym wzdłużnym oraz
- nadmierny luz mocowania resorów na drugiej osi autobusu zarówno z lewej, jak i z prawej strony.
Obaj kierowcy zostali poinformowani, iż w najbliższym czasie kontrole autobusów zostaną powtórzone i aby nadchodzący czas przerwy świątecznej w szkole, wykorzystali na zadbanie o stan pojazdów, którymi codziennie dowożą do szkoły uczniów.

 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności