WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Jeden kierowca a karty dwie...

W dniu 6 września br., w  miejscowości Nowe Marzy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do rosyjskiego przewoźnika, który dokonywał przewozu drogowego z Rosji do Polski. W toku kontroli, na podstawie danych z tachografu cyfrowego, nabrano podejrzeń, iż kierowca w kontrolowanym okresie posługiwał się kartą kierowcy, która nie była jego własnością. Podczas rozmowy kierowca przyznał, iż dwukrotnie posługiwał się cudzą kartą kierowcy w trakcie realizowanych przez niego przewozów. Karta została zatrzymana przez kontrolującego inspektora. Analiza danych zapisanych w tachografie cyfrowym wykazała, iż w związku z posługiwaniem się przez kierowcę cudzą kartą, dopuścił się on licznych naruszeń z zakresu czasu pracy kierowcy.
W związku powyższym kierowcę ukarano mandatem karnym gotówkowym, natomiast wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające oraz pobrano kaucję na poczet przyszłej kary administracyjnej. 

 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności