WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejna wizyta w SKP

 W dniu 20.12.2021 r. Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego Inspektoratu Transportu Drogowego, wykonujący czynności kontrolne w okolicach Torunia, zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do białoruskiego przewoźnika. W trakcie organoleptycznej kontroli stanu technicznego ujawniono, że tarcza hamulcowa, zainstalowana na osi kierowanej, wykazuje ślady nadmiernego zużycia.

 Dodatkowo, podejrzenia inspektorów wzbudziła nadmiernie skorodowana tarcza hamulcowa na jednym z kół z naczepy ciężarowej. Wobec powyższego, pojazd został skierowany na stację kontroli pojazdów, gdzie przy użyciu dostępnego sprzętu potwierdzono przypuszczenia kontrolujących. W związku ze stwierdzeniem usterek zakwalifikowanych jako niebezpieczne wydano bezwzględny zakaz dalszej jazdy do momentu naprawy pojazdu przez wykwalifikowany serwis. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 4000zł, a kierujący został ukarany stosownymi mandatami. 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności