WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejne ingerencje wykryte...

Działania prowadzone były w godzinach 22.30-01.00 na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1 – Amber One.
W trakcie prowadzonych czynności skontrolowano ponad 80 pojazdów i  ujawniono 6 przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców. Przedmiotowe manipulacje w zapisy tachografów polegały na podłączeniu niedozwolonego urządzenia, prowadzeniu pojazdu na cudzej karcie kierowcy lub bez cyfrowej karty umieszczonej w tachografie. W opisywanych przypadkach, poza najpoważniejszymi naruszeniami dot. manipulacji, ujawniono liczne naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym zagrożone najwyższymi sankcjami określonymi w UTD. Niechlubnym rekordzistą okazał się przewoźnik z województwa mazowieckiego, którego kierowca posługując się dodatkową cyfrową kartą kierowcy wygenerował naruszenia na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.
Za stwierdzone naruszenia nałożono mandaty karne w stosownej wysokości oraz wszczęto postępowania administracyjne.
Przeprowadzone  niespełna trzygodzinne działania kontrolne pokazują skalę nadużyć w zakresie niedozwolonych ingerencji w zapisy tachografów.
Działania Inspektorów WITD w Bydgoszczy były możliwe dzięki wsparciu koncesjonariusza autostrady A1, firmy Gdańsk Transport Company S.A oraz operatora A1 spółce Intertoll Polska.

 


 
  


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności