WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejne porozumienie ze stacjami kontroli pojazdów

W dniu 2 sierpnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Mogilnie podpisano porozumienie pomiędzy Kujawsko-Pomorskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego, Komendantem Powiatowym Policji w Mogilnie, a właścicielami dwóch Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów działających na terenie powiatu. Porozumienie zostało podpisane przy udziale Starosty Mogileńskiego jako organu sprawującego nadzór nad działalnością stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu mogileńskiego.
Uczestnicy spotkania uzgodnili m.in., że inspektorzy ITD lub funkcjonariusze policji przeprowadzający kontrolę na drodze, w razie wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu lub podważania przez kontrolowanego ustaleń kontrolującego, będą mogli korzystać z pomocy Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów działających na terenie powiatu mogileńskiego na zasadach ustalonych w podpisanym porozumieniu.
Wskazać należy, iż powiat mogileński jest już kolejnym z obszarów województwa kujawsko-pomorskiego, w którym  to podobne porozumienia o współpracy zostały podpisane.
Współpraca organów kontroli wraz ze stacjami kontroli pojazdów z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zapewnienia równej i uczciwej konkurencji w transporcie drogowym na terenie powiatu mogileńskiego.
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności