WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejne przeładowane pojazdy na kujawsko-pomorskich drogach

Najpierw włocławski patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na autostradzie A1 zespół pojazdów, którym w dwóch 20-stopowych kontenerach przewożone były części zamienne do maszyn rolniczych. Po skierowaniu na wagę okazało się, że zestaw jest za ciężki o ponad 10 ton, bowiem jego rzeczywista masa całkowita wyniosła 50,85 ton.
W tym samym czasie bydgoski zespół kontrolny na krajowej „dziesiątce” wytypował do rutynowej kontroli pojazd członowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Po zważeniu okazało się, że  przewożone w ładowni naczepy piwo bezalkoholowe spowodowało przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o ponad tonę. Ponadto pojedyncza oś napędowa ciągnika, zamiast dopuszczalnych 11,5 ton, wywierała na drogę naciski o ponad 2 tony większe.
W obydwu przypadkach wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych z tytułu przekroczeń dopuszczalnych mas całkowitych i nacisków osi. Przed kontynuowaniem jazdy parametry pojazdów musiały zostać przywrócone do wartości zgodnych z przepisami.
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności