WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejny nielegalny pilot

Analiza danych cyfrowych pobranych z karty kierowcy oraz z tachografu cyfrowego, wzbudziła podejrzenia inspektorów, że w kontrolowanym pojeździe najprawdopodobniej zostało zamontowane niedozwolone urządzenie dodatkowe, pozwalające na manipulowanie czasem pracy kierowcy. Po przeprowadzeniu dodatkowych czynności wyjaśniających a także po rozmowie z kierowcą, ten zdecydował się na oddanie pilota, którym posługiwał się w celu aktywowania niedozwolonego urządzenia. Z uwagi na poczynione ustalenia, pojazd został skierowany do specjalistycznego serwisu tachografów, gdzie ustalenia inspektorów się potwierdziły. W pojeździe znaleziono bowiem dwa niedozwolone urządzenia. Pierwsze  zostało wpięte w instalację odpowiedzialną za pracę tachografu. Drugie natomiast znaleziono w impulsatorze zamontowanym obok skrzyni biegów, gdzie wlutowano dodatkowy układ elektroniczny. Oba te urządzenia stanowiły jedną całość, która pozwalała na zakłócanie prawidłowej pracy tachografu.
W stosunku do nieuczciwego przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające, natomiast kierowcę ukarano stosownym mandatem karnym. Dodatkowo, pracownicy serwisu tachografów, dokonali demontażu niedozwolonego urządzenia i przywrócili instalację odpowiedzialną za pracę tachografu do jej pierwotnego stanu.
 
 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności