WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejny nielegalny transport odpadów zatrzymany

W dniu 1 października br. inspektorzy z inowrocławskiego oddziału WITD w Bydgoszczy, pełniąc obowiązki służbowe na terenie powiatu mogileńskiego, zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy. W toku kontroli okazało się, że przedmiotem transportu, realizowanego z gminy Jeziora Wielkie w powiecie mogileńskim do Dulska w powiecie inowrocławskim, są odpady – jednak dokumentacja przewozowa nie dawała jednoznacznej informacji o rodzaju przewożonych odpadów. Ponadto jednostka transportowa nie była oznakowana wymaganą tablicą barwy białej z napisem „ODPADY”. Wezwani na miejsce kontroli inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy potwierdzili nieprawidłowości: zamiast zadeklarowanych w dokumentacji przewozowej odpadów wyłącznie tworzyw sztucznych o kodzie 19 12 04, w naczepie znajdowała się mieszanina odpadów tworzyw sztucznych, gumy, tekstyliów i tektury o kodzie 19 12 12. Ponadto inspektorzy WIOŚ ustalili, że przedsiębiorca, do którego transportowane były odpady, nie posiada zezwolenia na gospodarowanie tego rodzaju odpadami.
W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o przewozie odpadów zostało wszczęte postępowanie administracyjne, a pojazd w asyście Policji i WIOŚ został zawrócony do nadawcy odpadów celem ich rozładunku i przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska .
 

  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności