WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejny wyłącznik sterowany kodem PIN

W sobotę 8 stycznia br. bydgoscy Inspektorzy,pełniąc służbę na terenie powiatu toruńskiego, zatrzymali do kontroli kierowcę wykonującego transport drogowy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. 
Inspektorzy przed zatrzymaniem pojazdu do kontroli zauważyli, iż kierowca zachowywał niebezpiecznie bliską odległość od pojazdu poruszającego się przed nim drogą publiczną. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli pobrano dane cyfrowe z karty kierowcy oraz pamięci tachografu zamontowanego w kontrolowanym pojeździe, które następnie poddano analizie. Pobrane dane wykazały, iż kierowca w momencie zatrzymania do kontroli prawidłowo rejestrował swoją aktywność tj. jazdę, jednak tachograf został zmanipulowany w taki sposób, aby w dowolnym momencie umożliwiał rejestrowanie odpoczynku, podczas gdy pojazd w rzeczywistości się porusza. Kierowca potwierdził podejrzenia Inspektorów. W związku z powyższym, w trakcie kontroli wykonano próbę drogową, podczas której tachograf przy użyciu odpowiedniej kombinacji klawiszy tachografu został przez kierowcę wprowadzony w tryb manipulacji, umożliwiający rejestrowanie odpoczynku, podczas gdy pojazd w rzeczywistości się poruszał. 
 
Pojazd skierowano do warsztatu, gdzie przedmiotowy tachograf został wymontowany i zatrzymany w celach dowodowych. Kontrolowany pojazd został wyposażony w inny, sprawny tachograf, który został poddany kalibracji. Wobec kontrolowanego przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne z tytułu stwierdzonego naruszenia oraz naruszeń z czasu pracy kierowcy na łączną kwotę 11.400 zł.


 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności