WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejny wyłącznik tachografu i wizyta w serwisie

W dniu 10.02 br., w Bydgoszczy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd członowy polskiego przewoźnika, który wykonywał przewóz kontenera morskiego z Gdyni do Bydgoszczy.
Szczegółowa kontrola inspektorów pozwoliła wykryć nowoczesny tzw. wyłącznik tachografu na „PIN”. Kierowca, używając odpowiedniej kombinacji klawiszy na tachografie cyfrowym był w stanie wprowadzić go w stan manipulacji i rejestrować dowolną aktywność, pomimo iż pojazd pozostawał w ruchu. Analiza danych zapisanych w tachografie i na karcie kierowcy pozwoliła stwierdzić, iż kierowca dojechał na wyłączonym tachografie od zjazdu z autostrady A1 aż do Bydgoszczy. W związku ze stwierdzoną nieprawidłowością pojazd został skierowany do serwisu tachografów, gdzie zostały potwierdzone przypuszczenia kontrolujących inspektorów.
Przewoźnik został zobowiązany do wymiany zmanipulowanego tachografu na fabrycznie nowy. Kierowcę ukarano mandatem karnym, zaś wobec przewoźnika toczy się postępowanie wyjaśniające. 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności