WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kolejny wyłącznik w tachografie

W toku kontroli inspektorzy ujawnili, że tachograf zainstalowany w kontrolowanym pojeździe został poddany niedozwolonej manipulacji i zamontowano w nim dodatkowe urządzenie, składające się z płytki (układu scalonego), które wpływało na jego niewłaściwe funkcjonowanie.
Po wciśnięciu przycisku pilota uruchamiającego to urządzenie, tachograf rejestrował na wykresówce odpoczynek, zamiast faktycznych aktywności tj. prowadzenia pojazdu, prędkości oraz przebytej drogi.
W związku ze stwierdzonymi naruszeniami,wobec przedsiębiorcy, któryosobiście wykonywał przewóz,zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Kontynuacja wykonywanego transportu była możliwa dopiero po dokonaniu demontażu niedozwolonego urządzenia w uprawnionym serwisie.

 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności