WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Konkurs SCANIA DRIVER COMPETITIONS w Bydgoszczy

W dniu 6 kwietnia br. na terenie Autoryzowanej Stacji Obsługi Pojazdów HOŁOWIŃSCY-SCANSERWIS Sp. z o.o. w Makowiskach k/Bydgoszczy zawodowi kierowcy zawodowi rywalizowali w eliminacjach regionalnych konkursu SCANIA DRIVER COMPETITIONS. Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, środowisko i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rozegrany w Bydgoszczy konkurs, który zgromadził ponad 600 widzów, sprawdzał wszystkie te cechy kierowcy zawodowego. Test wiedzy teoretycznej, składający się z 12 pytań, spośród około 50 uczestników, wyłonił 8 kierowców, którzy następnie rywalizowali w ecodrivingu na dystansie około 20 km. Po tym etapie 4 najlepszych kierowców zmierzyło się w konkurencjach sprawnościowych obejmujących: zabezpieczenie ładunku, podjazd pod rampę (parkowanie tyłem przed przeszkodą), strącanie pachołków tylnym zderzakiem naczepy oraz prawym przednim kołem ciągnika, parkowanie precyzyjne oraz tzw. „oko byka”.
Obecni na imprezie inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przybliżali kierowcom i przewoźnikom drogowym przepisy dotyczące transportu drogowego oraz brali udział w pracach komisji konkursowej.
Bezkonkurencyjnym okazał się 23-letni Pan Kamil z Grudziądza, który w dniu 11 maja br. w Częstochowie będzie rywalizował w eliminacjach krajowych, a mamy nadzieję, że również w finale europejskim w Szwecji, w którym nagrodą główną jest najnowszy model ciągnika siodłowego marki SCANIA.

Panu Kamilowi gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Konkursu...

 
 

 
  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności