WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontenery i betonowe zbiorniki na wadze ITD

 W nocy 17/18 października br. na autostradzie A1inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego przeładowanych pojazdów. W sumie zatrzymanych zostało 5 zespołów pojazdów, które przewoziły po dwa 20-stopowe kontenery morskie z portu w Gdyni oraz 2 zespoły pojazdów z czterema betonowymi szambami transportowanymi z okolic Radomia. Wszystkie pojazdy trafiły na wagę ITD, gdzie okazało się, że ich 40-tonowa dopuszczalna masa całkowita to tylko teoria. Najcięższy pojazd z kontenerami ważył bowiem 62 tony, a z szambami 63 tony. Tak duża masa ładunków umieszczonych na pojazdach spowodowała również znaczne przekroczenia ich dopuszczalnych nacisków osi.
Z tytułu poruszania się po drogach publicznych przeładowanymi pojazdami kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych w drodze decyzji administracyjnych. Ponadto pojazdy zostały częściowo rozładowane, aby ich masy całkowite i naciski osi mieściły się w normach.
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności