WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole autobusów komunikacji publicznej w Bydgoszczy

W dniach 14-15 marca br. od wczesnych godzin rannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy, w ramach cyklicznie planowanych działań, kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej należące do dwóch głównych przewoźników drogowych realizujących tego rodzaju działalność przewozową. Działania ukierunkowane były na ocenę stanu technicznego oraz weryfikację stanu trzeźwości kierowców. Jak zawsze kontrole były bardzo szczegółowe i odbywały się z wykorzystaniem infrastruktury kilku Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, co pozwoliło gruntownie ocenić stan najważniejszych układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a tym samym za bezpieczeństwo pasażerów, tj. układów: hamulcowego, kierowniczego, jezdnego, zawieszenia i oświetlenia.  Dodatkowo, pojazdy sprawdzono pod kątem ekologii. Aby kontrole były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Bydgoszczy korzystających z komunikacji miejskiej, autobusy były typowane do weryfikacji na pętlach końcowych linii komunikacyjnych, skąd następnie kierowane były na pobliskie stacje diagnostyczne.
W wyniku przeprowadzonych działań ujawniono 3 usterki związane z układami hamulcowymi oraz w 1 przypadku zakwestionowano ogumienie pojazdu.
Nie stwierdzono kierowców będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających substancji.
Wyniki kontroli pokazują, że prowadzone cyklicznie przez Inspekcję Transportu Drogowego od wielu lat szczegółowe kontrole autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej w największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego przyczyniają się do poprawy stanu technicznego taboru realizującego publiczny transport zbiorowy, a tym samym podniesienia poziomu bezpieczeństwa tych przewozów.
Kolejne tego rodzaju działania zostaną wkrótce zaplanowane…

 
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności