WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole autobusów linii regularnych w woj. kujawsko-pomorskim

W dniach 4-5 kwietnia br. w największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, kujawsko – pomorscy inspektorzy transportu drogowego, wspólnie z inspektorami z Delegatury Północnej GITD,  w ramach cyklicznie prowadzonych działań, kontrolowali autobusy linii regularnych realizujących komunikację podmiejską i międzymiastową.
Działania ukierunkowane były na ocenę stanu technicznego, ekologię oraz weryfikację stanu trzeźwości kierowców. Jak zawsze kontrole były bardzo szczegółowe i odbywały się z wykorzystaniem infrastruktury kilku Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, co pozwoliło gruntownie ocenić stan najważniejszych układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a tym samym za bezpieczeństwo pasażerów, tj. układów: hamulcowego, kierowniczego, jezdnego, zawieszenia i oświetlenia.  Dodatkowo, pojazdy sprawdzono pod kątem ekologii. Aby kontrole były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów, autobusy były typowane do weryfikacji na przystankach końcowych, skąd następnie kierowane były na stacje diagnostyczne.
Na 83 skontrolowanych pojazdów, w 5 przypadkach  inspektorzy ITD ujawnili usterki techniczne skutkujące wszczęciem postepowań administracyjnych.
W prezentowanych powyżej przypadkach ujawniano nadmierną korozję elementów kratownicy, usterki układów hamulcowych i zawieszenia oraz wycieki paliwa zagrażające powstaniem pożaru. Pojazdy zostały natychmiast wycofane z ruchu drogowego, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej operacjami transportowymi w firmie wszczęto postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych za dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterkę techniczną zakwalifikowaną w przepisach jako niebezpieczna.
Podczas działań kontrolnych inspektorzy ITD nie stwierdzili kierowców prowadzących autobusy w stanie po użyciu alkoholu lub innego środka działającego podobnie.
  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności