WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole autokarów z dziećmi na autostradzie A1

Działania pod hasłem „Bezpieczny Autokar – Wakacje 2021” prowadzone były przez inspektorów WITD w Bydgoszczy na wysokości PPO w Nowej Wsi k/Torunia (autostrada A1) przez cały weekend i poniedziałek (26-28 czerwca br.), od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Inspektorzy kontrolowali czas pracy i trzeźwość kierowców, ale przede wszystkim stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież na zasłużony wakacyjny wypoczynek. 
W ciągu zaledwie trzech dni kujawsko-pomorscy inspektorzy skontrolowali 121 autokarów, z czego w 4 przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny. Tylko w 1 autokarze inspektorzy stwierdzili usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne. Pojazd posiadał nadmierna korozję elementów konstrukcyjnych. Wyniki kontroli pokazują, że stwierdzonych usterek było niewiele i w większości przypadków nie były one poważne, co oznacza, że przewoźnicy autokarowi dobrze przygotowali swój tabor do tegorocznych wakacyjnych wyjazdów. 
Poza autokarami inspektorzy skupili swoją uwagę na pojazdach ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton poruszających się w czasie obowiązywania wakacyjnych zakazów ruchu. Pod tym kątem skontrolowano 63, ciężarówki, z czego 44 należały do przewoźników zagranicznych. 
W wyniku przeprowadzonych działań inspektorzy ukarali mandatami karnymi 31 kierowców za drobne uchybienia związane z wymaganą dokumentacją i czasem pracy. Z kolei 18 kontroli zakończyło się wszczęciem postępowań administracyjnych wobec przedsiębiorców za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym. Inspektorzy nie stwierdzili ani jednego kierowcy prowadzącego pojazd po użyciu alkoholu.
W czasie kiedy Inspekcja Transportu Drogowego prowadziła kontrole, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji edukowali najmłodszych i promowali wśród nich bezpieczne zachowania podczas wakacji.
Ogólnopolska akcja „Bezpieczny Autokar” będzie prowadzona do końca wakacji.
 

 
 
  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności