WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole komunikacji regularnej w regionie...

Wczoraj (21.01) od godziny 4 nad ranem działania kontrolne prowadzone były w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku i miały na celu weryfikacje stanu technicznego pojazdów wykorzystywanych w komunikacji regularnej miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej.
Podczas 10 godzinnej akcji wytypowane zostały do kontroli autobusy należące do 10 głównych przewoźników drogowych. Pojazdy kierowane były na jedną z 7 Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów (SKP),  gdzie inspektorzy szczegółowo badali układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz ekologię (zadymienie spalin i wycieki płynów).
W wyniku przeprowadzonych działań kontroli poddano w sumie 89 autobusów i z uwagi na uchybienia w stanie technicznym „zatrzymano” 34   dokumenty dopuszczające pojazdy do ruchu.
Z uwagi na poważne nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów, stanowiące zagrożenie bezpieczeństwa w 12 przypadkach  ograniczono możliwość poruszania się niesprawnymi pojazdami. Tylko w jednym z przypadków z uwagi na niebezpieczne usterki techniczne wszczęto postępowanie administracyjne.
Wszystkich kierujących przebadano na zawartość alkoholu w organizmie - wszyscy kierujący byli trzeźwi.
Działania z wykorzystaniem infrastruktury SKP pozwoliły wyeliminować pojazdy w niebezpiecznym stanie technicznym.
W opisywanych powyżej negatywnych przypadkach zaplanowano rekontrole.
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności