WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole techniczne autobusów przewożących dzieci...

Kujawsko-pomorscy inspektorzy transportu drogowego w dniu dzisiejszym w godzinach porannych dokonali kontroli technicznej pojazdów realizujących przewozy dzieci i młodzieży na terenie gminy Dobrcz. W celu szczegółowej weryfikacji stanu technicznego autobusy zostały skierowane do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów (SKP).
W pierwszym przypadku, kontrola z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu będącego na wyposażeniu SKP wykazała nadmierne zużycie sworznia wahacza będącego częścią układu zawieszenia. Natomiast w drugim opisywanym przypadku,  inspektorzy ujawnili nadmierne wypracowanie połączeń układu kierowniczego, sygnalizację uszkodzenia układu EBS oraz usterkę układu oczyszczania spalin (SCR).
Wszystkie  poważne usterki skutkowały „zatrzymaniem” dokumentów dopuszczających  pojazdy do ruchu. Autobusy będą mogły wrócić na drogi po naprawie i ponownej weryfikacji na SKP.
Kierujących sprawdzono na zawartość alkoholu w organizmie – wszyscy byli trzeźwi.
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności