WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole techniczne autobusów w Bydgoszczy

W dniu dzisiejszym, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, kujawsko – pomorscy inspektorzy sprawdzili  układy techniczne  pojazdów mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz układy związane z ochroną środowiska. 
Wytypowane autobusy kierowane były na jedną z trzech stacji kontroli pojazdów (SKP), gdzie dokonywano szczegółowych kontroli technicznych.
Podczas 4 godzinnych działań inspektorzy skontrolowali 16 autobusów i w 6 przypadkach stwierdzili pojedyncze usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Przyczynami zatrzymań dowodów były:
- wycieki płynów z jednostek napędowych ( 2 usterki),
- wypracowanie elementów układów zawieszenia i układu kierowniczego ( 2 usterki),
- nadmiernie zużyte lub uszkodzone opony ( 4 usterki).
 
Skutkiem kontroli było wyłączenie pojazdów z ruchu drogowego oraz nałożenie stosownych mandatów karnych na kierujących. 
Nadmienić należy, iż podobne działania m.in. na terenie miasta Bydgoszczy miały miejsce niespełna 2 miesiące temu. Kierujących przebadano na zawartość w organizmie substancji niedozwolonych – w tym zakresie nie ujawniono uchybień.
Kolejne kontrole zostały już zaplanowane.

 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności