WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole techniczne autobusów w regionie...

W dniu 26 sierpnia br., w trakcie 8 godzinnych czynności kontrolnych, kujawsko-pomorscy inspektorzy typowali do kontroli autobusy należące do głównych przewoźników drogowych realizujących komunikację miejską w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu i we Włocławku.

Pojazdy kierowane były na jedną z 8 Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów (SKP),  gdzie inspektorzy szczegółowo badali układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ekologię (zadymienie spalin i wycieki płynów eksploatacyjnych).

 W celu uniknięcia utrudnień dla pasażerów, inspektorzy działali poza godzinami porannego szczytu a pojazdy poddawane były wstępnej kontroli po zakończeniu przewozów pasażerów.

Wytypowane autobusy największych przewoźników kierowane były na miejsca kontroli wyposażone w sprzęt diagnostyczny. W trakcie działań skontrolowano 96 autobusy i tylko w 13 przypadkach inspektorzy stwierdzili pojedyncze usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Przyczynami zatrzymań dowodów były:

- uszkodzenia ogumienia ( 3 przypadki),

- usterki w układach hamulcowych ( 4 przypadki),

- wycieki płynów z jednostek napędowych (3 przypadki),

- uszkodzenie lub wypracowanie elementów układów zawieszenia (3 przypadki).

Pozytywne wyniki przeprowadzonej akcji świadczą o tym, iż cyklicznie prowadzone przez inspektorów działania, mające na celu kontrolę jakości taboru, przyczyniają się do wzrostu poziomu zarówno bezpieczeństwa jak i komfortu podróżujących pasażerów.
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności