WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole techniczne w regionie...

Podczas 10 godzinnej akcji, wytypowane zostały do kontroli autobusy należące do głównych przewoźników drogowych realizujących komunikację miejską w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu i we Włocławku. Pojazdy kierowane były na jedną z 7 Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów (SKP),  gdzie inspektorzy szczegółowo badali układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ekologię (zadymienie spalin i wycieki płynów eksploatacyjnych). W celu uniknięcia utrudnień dla pasażerów, inspektorzy działali poza godzinami porannego szczytu a pojazdy poddawane były wstępnej kontroli po zakończeniu przewozów pasażerów.
Wytypowane autobusy największych przewoźników kierowane były na miejsca kontroli wyposażone w sprzęt diagnostyczny. W trakcie działań skontrolowano 74 autobusy i tylko w 11 przypadkach inspektorzy stwierdzili pojedyncze usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Przyczynami zatrzymań dowodów były:

- uszkodzenia ogumienia,

- usterki w układach hamulcowych,

- wycieki płynów z jednostek napędowych,

- wypracowanie elementów układów zawieszenia.

Pozytywne wyniki przeprowadzonej akcji świadczą o tym, iż cyklicznie prowadzone przez inspektorów działania, mające na celu kontrolę jakości taboru, przyczyniają się do wzrostu poziomu zarówno bezpieczeństwa jak i komfortu podróżujących pasażerów.

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności