WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kontrole wagi ciężkiej

W ciągu dwóch pierwszych tygodni października inspektorzy transportu drogowego z WITD w Bydgoszczy prowadzili kontrole ukierunkowane na eliminowanie pojazdów, których masy lub naciski osi i wymiary zewnętrzne przekraczają wartości dopuszczalne.
Kontrole miały miejsce na głównych szlakach komunikacyjnych  naszego województwa i odbywały się w różnych porach dnia i nocy.
Do katalogu pojazdów skierowanych na punkty wagowe należały pojazdy przewożące m.in.:
-  maszyny budowlane (47-130 ton),
-  kontenery morskie (42 do 59 ton),
-  płody rolne (43 – 49 ton).
Rekordzistą okazał się przewóz palownicy, gdzie masa rzeczywista zespołu pojazdu przekroczyła 130 ton przy jednoczesnym znacznym przekroczeniu nacisków osi. Przewoźnik nie posiadał na ten przejazd wymaganego zezwolenia kategorii V na przejazd pojazdem nienormatywnym
 
Efektem prowadzonych działań było wyeliminowanie przeciążonych pojazdów z dróg naszego województwa, skierowanie pojazdów nienormatywnych na parkingi depozytowe i wszczęcie postępowań administracyjnych na przewoźników drogowych jak i załadowców, na kwotę ponad 550 tysięcy złotych.
Skala przeciążonych pojazdów poruszających się po drogach naszego województwa wciąż maleje, a działania prewencyjno-kontrolne przynoszą oczekiwany skutek.
Kolejne kontrole zostały już zaplanowane.

  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności