WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Kumulacja manipulacji

W nocy ze środy na czwartek (10/11 czerwca br.) inspektorzy z WITD w Bydgoszczy oraz jego oddziałów terenowych przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienie manipulacji czasem pracy kierowców zawodowych oraz ingerencji w prawidłowe działanie tachografów samochodowych. W trakcie zaledwie 3-godzinnych działań inspektorzy ujawnili aż 10 takich przypadków. Czterech kierowców nie rejestrowało czasu prowadzenia wskutek przyłożenia magnesu do impulsatora skrzyni biegów, a czterech kolejnych prowadziło pojazdy bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy lub używało kart innych kierowców. W jednym pojeździe inspektorzy ujawnili niedozwolone urządzenie wpięte w instalację tachografu oraz w jednym pojeździe zmianę oprogramowania tachografu cyfrowego pozwalającego na jego wyłączenie w czasie jazdy za pomocą tzw. kodu PIN. W tym ostatnim przypadku pojazd trafił do serwisu tachografów upoważnionego przez Główny Urząd Miar, gdzie zmanipulowany tachograf został zdemontowany i zabezpieczony do dalszych czynności. 
„Pomysłowość” kierowców nie raz potrafi zaskoczyć kontrolujących. W trakcie jednej z kontroli inspektorzy odkryli, iż zespół pojazdów był prowadzony przez ukraińskiego kierowcę Pana Bogdana, a w tachografie cyfrowym zalogowana była wyłącznie cyfrowa karta wydana na panią Annę.  
We wszystkich przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych przewidzianych przepisami ustawy o transporcie drogowym. 

 

 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności