WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ładunki wagi ciężkiej


W dniu 20 marca br. w Trzeciewnicy, na drodze krajowej nr 10, inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do przewoźnika drogowego z woj. lubuskiego i przewożący piasek w tzw. big-bagach. Po zważeniu okazało się, że jest on za ciężki: jego rzeczywista masa całkowita wyniosła 43,9 t i przekraczała 40-tonową normę o 3,6 t, a nacisk pojedynczej osi napędowej ciągnika wyniósł 13,2 t i przekraczał wartość dopuszczalną na danej drodze (11,5 t) o 1,7 t.
Niedługo później w tym samym miejscu został zatrzymany do kontroli drugi pojazd członowy, którym przewożona była kukurydza. W tym przypadku pojazd ważył 46,6 t i był przeładowany o 6,6 t. To z kolei spowodowało przekroczenie dopuszczalnego nacisku potrójnej osi naczepy również o 1,7 t.
W obydwu przypadkach wobec podmiotów wykonujących przewozy drogowe zostały wszczęte postępowania administracyjne z tytułu poruszania się po drogach publicznych pojazdami nienormatywnymi. Ponadto, z uwagi na ochronę dróg, przewozy zostały wstrzymane do czasu przywrócenia mas całkowitych i nacisków osi do wartości zgodnych z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.  
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności