WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Łotewsko-polskie manipulacje

Przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy przesyłek pocztowych na trasie z Niemiec do Rosji.
W trakcie analizy czasu pracy kierowcy i  dokumentacji transportowej stwierdzono uchybienia, które skutkowały poszukiwaniem niedozwolonego urządzenia, służącego do manipulacji w zapisy tachografu.
Pojazd skierowano do autoryzowanego serwisu samochodowego celem przeprowadzenia szczegółowych poszukiwań. Przypuszczenia kontrolerów potwierdziły się - w pojeździe dokonano niedozwolonej przeróbki łańcucha kinematycznego pojazdu. Na uwagę zasługuje fakt, iż pojazd ten pod koniec marca br., miał wykonaną kalibrację urządzenia rejestrującego czas pracy, a upoważniony technik wykonał przedmiotową czynność nie ujawniając przedmiotowej manipulacji.

Tego samego dnia w miejscowości Bydgoszcz, patrol motocyklowy, wykonujący swoje czynności kontrolne zauważył nietypowe zachowanie jednego z kierowców pojazdu członowego należącego do polskiego przewoźnika.
Kierowca zatrzymał się na pustym punkcie kontrolnym ITD, celem przyczepienia niedozwolonego urządzenia do impulsatora skrzyni biegów,  wpływającego na pracę tachografu.
Motocyklista ITD, po rozpoczęciu jazdy przez ww. kierowcę dokonał zatrzymania w najbliższym, bezpiecznym miejscu, umożliwiającym przeprowadzenie czynności kontrolnych.
W opisywanych przypadkach kierowcy zostali ukarani stosownymi mandatami, a wobec podmiotów wykonujących przewozy drogowe wszczęto postępowania administracyjne.
  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności