WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Majowe ważenia

W pojazdach tych, które przystosowane są do przewozu ładunków lekkich, niejednokrotnie umieszczane są ładunki cięższe od dopuszczalnych, co stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Dodatkowo, pojazdy te stanowią przejaw nieuczciwej konkurencji w stosunku do pojazdów zarejestrowanych jako ciężarowe.
 

W ciągu działań inspektorzy skontrolowali 66 pojazdów i wszystkie z nich okazały się przeładowane. Rekordzistą był pojazd ważący 6,75t przy dopuszczalnych 3,5t  - jego ładowność została przekroczona o ponad 800%.
W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a pojazdy, aby móc kontynuować jazdę, musiały zostać doprowadzone do normatywności w trakcie prowadzonych czynności kontrolnych.

  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności