WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Naczepy z usterkami hamulców

W dniu dzisiejszym (04.02) inspektorzy transportu drogowego z Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd należący do przewoźnika z Mazowsza, którym przewoźnik wykonywał transport artykułów spożywczych do jednego z bydgoskich centr logistycznych. Podczas wstępnej kontroli technicznej ujawniono braki w kompletacji układu hamulcowego. W celu szczegółowej kontroli technicznej przemieszczono zespół pojazdów do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów (SKP).
Badanie na urządzeniu rolkowym wykazało brak wymaganej siły hamowania, natomiast oględziny z kanału przeglądowego ujawniły brak zacisku hamulcowego na kole jednej z osi naczepy.
Jak się okazało, ten sam przewoźnik w styczniu ubiegłego roku miał przyjemność być kontrolowany przez bydgoskie ITD. Podczas zeszłorocznej kontroli Inspektorzy również wykryli usterki niebezpieczne w układzie hamulcowym co skutkowało wydaniem decyzji o nałożeniu kary pieniężnej z tego tytułu.
W tym samym dniu Inspektorzy działający na A1 w pobliżu Torunia, zatrzymali do kontroli przewoźnika z Białorusi. 
Podobnie jak w pierwszym przypadku, inspektorzy podczas oględzin pojazdu zauważyli nieprawidłowości w układzie hamulcowym. Pojazd w asyście inspektorów przemieszczono na SKP, gdzie poddano go szczegółowej kontroli technicznej.
Stwierdzono na jednym z kół naczepy zbyt dużą różnicę sił hamowania pomiędzy kołami jednej z osi i wymaganej siły hamowania.
Wobec przewoźników wszczęto postepowania administracyjne, „zatrzymano” dokumenty dopuszczające do ruchu,  a kierowców ukarano stosownymi mandatami karnymi.
W opisywanych przypadkach na miejsce kontroli przewoźnicy zadysponowali serwisy mobilne. 
 


 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności