WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Niebezpieczna wywrotka

W dniu 19 marca br. inspektorzy ITD pełniący obowiązki służbowe na terenie Bydgoszczy wytypowali do kontroli 3-osiową wywrotkę, która przewoziła… towary niebezpieczne. Znaczna ilość ładunku wymagała spełnienia surowych wymagań umowy ADR. Niestety, w tym przypadku rzeczywistość okazała się inna. Pojazd nie był oznakowany wymaganymi tablicami koloru pomarańczowego, kierowca nie posiadał obowiązkowego zaświadczenia ADR oraz dokumentu przewozowego. Opakowania, w których umieszczone były towary niebezpieczne nie były certyfikowane, a sam ładunek nie został zabezpieczony przed zmianami położenia. Ponadto  jednostka transportowa nie posiadała wymaganego wyposażenia ochronnego i przeciwpożarowego. Zresztą zwykła wywrotka okazała się pojazdem specjalnym przeznaczonym do zimowego utrzymania dróg.
Z tytułu stwierdzonych przepisów umowy ADR inspektorzy wszczęli wobec podmiotu wykonującego przewóz drogowy oraz nadawcy towarów ADR postępowania administracyjne, a ładunek musiał zostać przeładowany. Ponadto – z tytułu niezgodności danych dotyczących pojazdu ze stanem faktycznym – inspektorzy zatrzymali w Centralnej Ewidencji Pojazdów jego dowód rejestracyjny. 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności