WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Nierejestrowanie w roli głównej...

W dniu dzisiejszym, we wczesnych godzinach porannych, inspektorzy z terenowego oddziału w Grudziądzu, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów przewożący cztery betonowe zbiorniki na szambo. W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych norm wagowych, pojazd skierowano na najbliższy punkt kontrolny. Przypuszczenia inspektorów okazały się słuszne bowiem zespół przekroczył dopuszczalną masę o ponad 17 ton, a nacisk podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego został przekroczony o ponad 8 ton. Ponadto, przekroczony został także dopuszczalny nacisk jednej z osi nienapędowych w przyczepie oraz dopuszczalna długość zespołu pojazdów. Na tym jednak nie zakończyły się problemy kierowców, gdyż jak się okazało, wykonywali oni przewóz drogowy będąc w zespole, a w tachografie znajdowała się tylko jedna wykresówka, na której z kolei brak było pełnej rejestracji przebytej drogi, od miejsca załadunku do miejsca zatrzymania do kontroli. Kierowcy przyznali, iż celowo nie umieszczali swoich wykresówek w tachografie, aby uniknąć rejestracji przekroczeń czasu pracy, a postępując zgodnie z obowiązującymi ich przepisami, nie byliby w stanie wykonać zleconego im przewozu. 
 
W międzyczasie wytypowano kolejny pojazd do kontroli i również w tym przypadku stwierdzono szereg nieprawidłowości związanych z rejestracją aktywności przez kierowcę. Kierowca pojazdu przewożącego art. spożywcze notorycznie wykonywał ich przewóz bez umieszczonej w tachografie cyfrowym swojej karty kierowcy. Po podliczeniu wszystkich naruszeń stwierdzonych zarówno u jednego jak i drugiego przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone maksymalną karą administracyjną. Kierowcy zostali ukarani stosownymi mandatami karnymi, a przeciążony pojazd mógł kontynuować dalszą jazdę dopiero po przeładunku i doprowadzeniu pojazdu do stanu normatywności.
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności