WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Niesprawne pojazdy skierowane na parking

W dniu 8 września br., inspektorzy kujawsko – pomorskiej inspekcji transportu drogowego, prowadząc działania kontrolne na autostradzie A1 w okolicach Torunia, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, należący do przewoźnika serbskiego.

Pojazdem tym wykonywany był przewóz pod załadunek po wcześniejszym rozładunku towaru przywiezionego do Polski z Turcji. Wstępna kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała szereg nieprawidłowości, m. in. uszkodzony elastyczny przewód hamulcowy przy jednym z kół osi kierowanej, znaczne wycieki oleju z silnika oraz korozję dwóch tarcz hamulcowych naczepy. Z uwagi na korozję tarcz hamulcowych pojazd skierowano do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w celu sprawdzenia sprawności i skuteczności układu hamulcowego. Stwierdzono brak siły hamowania na dwóch kołach naczepy. Z uwagi na stwierdzenie usterek niebezpiecznych wobec przewoźnika wszczęto postepowanie administracyjne, kierowcę ukarano mandatem karnym, a pojazd skierowano na wyznaczony parking strzeżony do czasu uiszczenia kaucji i usunięcia usterek. Przewoźnik wykonywał przewóz na podstawie zezwolenia EKMT, podczas którego wymagane jest spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa. Wystąpienie usterek niebezpiecznych spowodowało, iż wymogi te nie zostały spełnione, co również będzie przedmiotem prowadzonego postępowania administracyjnego. 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności