WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Niesprawny autobus wycofany z ruchu

Wybór tego pojazdu nie był przypadkowy, ponieważ w styczniu bieżącego roku, ten sam pojazd został już poddany kontroli a kontrola wykazała szereg usterek technicznych.
Wczorajsza kontrola, przeprowadzona została ponownie z wykorzystaniem infrastruktury Okręgowej Stacji Kontroli w Tucholi.
Tym razem, wykaz usterek technicznych był odmienny, jednakże ujawnione usterki stwarzały bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym oraz dla osób w nim podróżujących.
Do katalogu najistotniejszych usterek technicznych zaliczyć można było:

- brak wymaganych sił hamowania na osi I,
- nadmierna różnica sił hamowania  na osi II,
- brak wymaganej skuteczności hamulca postojowego,
- wypracowanie elementów zawieszenia,
- wycieki płynów eksploatacyjnych.
Wskazać należy, że kontrole techniczne wykonywane za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego przez kujawsko- pomorskich inspektorów transportu drogowego realnie i skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Już tylko w tym roku ponad 70% skontrolowanych autobusów  w naszym województwie „odwiedziło” SKP w asyście funkcjonariuszy ITD.
W prezentowanym przypadku zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu jednocześnie wydając zakaz poruszania się nim po drogach publicznych, a kierującego ukarano stosownym mandatem karnym.
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności