WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Nietrzeźwy kierowca łotewskiej ciężarówki

W dniu 8 marca br. na obwodnicy Torunia (droga S10) inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy, którym łotewski przewoźnik drogowy wykonywał transport ładunku z Łotwy do Niemiec. W trakcie pobierania dokumentów inspektor ITD  wyczuł od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny. Wezwany na miejsce kontroli patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu potwierdził, że kierujący jest nietrzeźwy – kolejne badania dały wynik 0,57 mg/l oraz 0,54 mg/l. Kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.
W toku kontroli okazało się również, że przewoźnik nie posiada żadnego uprawnienia do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. W związku z powyższym przez Inspekcję Transportu Drogowego zostało wszczęte w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, a pojazd został usunięty na parking strzeżony do czasu uiszczenia kaucji.

 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności