WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Nieuczciwy przewoźnicy zatrzymani w Bydgoszczy

W dniu 27 listopada br. w okolicach dworca kolejowego Bydgoszcz Główna inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy przeprowadzili kontrole dwóch samochodów osobowych marki SUZUKI oraz SKODA, którymi wykonywane były zarobkowe przewozy drogowe osób. W toku kontroli ustalono, że kierowcy świadczący działalność regulowaną przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym nie posiadali wymaganych do tego licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Ponadto realizowane przez nich usługi odbywały się wbrew przepisom regulującym zasady świadczenia przewozów okazjonalnych.
Poddani kontroli „przedsiębiorczy” kierowcy stanowili nieuczciwą konkurencję w stosunku do licencjonowanych przewoźników drogowych świadczących usługi przewozu osób zgodnie z przepisami regulującymi ten obszar działalności gospodarczej. 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności