WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Nocne działania kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego

W działaniach brały udział cztery zespoły kontrolne. Do kontroli wytypowano 7 pojazdów nienormatywnych i ja się okazało, we wszystkich przypadkach przejazdy odbywały się z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego.
Zatrzymana na drodze krajowej nr 10 w okolicach Torunia dwuosiowa ciężarówka przewożąca art. spożywcze zamiast dopuszczalnych 18 ton ważyła 20,25 ton. Także cztery wytypowane do kontroli tej nocy zespoły pojazdów przewożące po kilka betonowych zbiorników na nieczystości (szamb) okazały się znacznie cięższe niż przewiduje 40-tonowa norma. Zestawy ważyły od 51,6 ton do 57,3 ton, a przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi dochodziły do 9 ton. Również zatrzymane na autostradzie A1 wieloosiowe zestawy przewożące po dwa 20-stopowe kontenery morskie z ładunkami drobnicowymi okazały się znacznie przeładowane i ważyły od 59,9 ton do 62 ton.  
Ponadto w dwóch przypadkach stwierdzono, że kierowcy nie rejestrowali swojego czasu pracy prowadząc pojazd bez zalogowanej w tachografie cyfrowym karty kierowcy.
Wszystkie pojazdy musiały zostać częściowo rozładowane, aby mogły kontynuować przewozy. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 5 550 zł, a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karami pieniężnymi w łącznej kwocie 125 500 złotych. 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności