WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Nocne działania na Amber One

Jednocześnie, w trakcie działań sprawdzano stan trzeźwości  kierujących. W ponad 230 kontrolach nie ujawniono kierujących pojazdami ciężarowymi pod wpływem alkoholu.
Dodatkowo, inspektorzy w trakcie prowadzonych czynności sprawdzających, ujawnili 9 przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców. Przedmiotowe manipulacje w zapisy tachografów polegały na podłączeniu niedozwolonego urządzenia, prowadzeniu pojazdu na cudzej karcie kierowcy lub magnesie przyczepionym do czujnika ruchu.
Za stwierdzone naruszenia nałożono mandaty karne w stosownej wysokości oraz wszczęto postępowania administracyjne.
Przeprowadzone trzygodzinne działania kontrolne pokazują skalę nadużyć w zakresie niedozwolonych ingerencji w zapisy tachografów.
Kolejne działania ukierunkowane na wykrywanie oszustw w zapisy urządzeń rejestrujących zostały zaplanowane.
Działania Inspektorów WITD w Bydgoszczy były możliwe dzięki wsparciu koncesjonariusza autostrady A1, firmy Gdańsk Transport Company S.A oraz operatora A1 spółce Intertoll Polska. 

 
 
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności