WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Nowe wagi dla Inspekcji Transportu Drogowego


W dniu 12 kwietnia br. w siedzibie bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się uroczystość zakończenia postępowania przetargowego i symbolicznego przekazania 108 kompletów wag przenośnych dla wszystkich 16-tu wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego. W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Biura Nadzoru Inspekcyjnego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Hubert Jednorowski, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Rafał Rewoliński, Dyrektor Oddziału GDDKiA Jarosław Gołębiewski oraz przedstawiciel Wykonawcy – Prezes Zarządu CAT TRAFFIC Sp. z o.o. z Poznania Łukasz Kurkowski.
W ramach trwającego od 2016 r. postępowania „Dostawa 108 zestawów wag przenośnych do ważenia pojazdów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem na potrzeby Inspekcji Transportu Drogowego”, prowadzonego wspólnie przez Inspekcję Transportu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i opiewającego na kwotę prawie 5,5 mln zł, Wykonawca dostarczył 108 kompletów wag przenośnych typ SAW III, przeznaczonych i metrologicznie zatwierdzonych do pomiarów nacisków osi i mas całkowitych pojazdów wieloosiowych. Wraz z wagami dostarczone zostały podkładki wyrównujące oraz stworzony specjalnie na potrzeby Inspekcji Transportu Drogowego system informatyczny IRD SAW Reader, niemal w sposób automatyczny rejestrujący, przetwarzający i archiwizujący wyniki ważenia.
Ochrona nawierzchni dróg przed niszczeniem przez przeciążone środki transportu oraz eliminowanie z ruchu drogowego przeładowywanych pojazdów stanowiących nieuczciwą konkurencję w obszarze towarowych przewozów drogowych należą do głównych zadań realizowanych przez Inspekcje Transportu Drogowego od początku jej działalności, tj. od 2002 r. Dostarczony sprzęt z pewnością pozwoli zwiększyć skuteczność działań Inspekcji w tym obszarze działalności transportowej.
 


 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności